Výjezd podzim 2015-Českosaské Švýcarsko

autor: Alexandr Kolovratníkvytisknout

Kam : Českosaské Švýcarsko
Kdy : 30.10.-1.11.2015
Ubytování :
Penzion Starý Mlýn Jetřichovice, Jetřichovice 43, 407 16 DĚČÍN celý článek

Termín : 30.10.-1.11.2015

Ubytování : Penzion Starý Mlýn Jetřichovice, Jetřichovice 43, 407 16 DĚČÍN

Mapa je zde :

 

 

www : http://www.starymlynjetrichovice.cz

Organizuje Alexandr KOLOVRATNÍK.

Cena za jednu noc 470,- Kč/osoba. Ceny jsou včetně snídaně!

  • 5x dvoulůžkový pokoj. Každý pokoj má sociální zařízení

Zamluvených je předběžně 10 míst. Potvrdit účast do konce září 2015.

Kontaktovat Alexandra KOLOVRATNÍKA na mailu : sasa@kolovratnik.eu


Příprava :

Aktualizace dne 11.8.2015

Plán výjezdu .

Pátek 30.10.2015

Odjezd kolem 13:00 hod z Brna směr Jetřichovice. Pojedeme směr Havlíčkův Brod, Kolín, Nymburk, Mladá Boleslav, Jetřichovice. Je to cca 300 km a 4 hod jízdy. Jedeme tudy, abychom se vyhnuli tankodromu D1 a hlavně pátečnímu kolapsu na D1. Nejrychlejší cesta je po D1 přes Prahu, ale za současného stavu si myslím, že tato cesta není nejrychlejší a tato bude příjemnější. Já tudy jezdím hodně často a moc se mně líbí. Předpokládám příjezd kolem 18:00 hod do Jetřichovic. Rychle bychom se ubytovali a zkusili podle času vyjet na Křížový vrch, což je cca 10 min autem z Jetřichovic na západ slunce. Podle času se rozhodneme.

Sobota 31.11.2015

Ráno máme možnost Křížový vrch, Bastei, Mariina vyhlídka nebo Vilhemiína skála. Poslední 2 jsou nádherné, ale jako vždy za krásu se musí platit, je to docela krpaál, tak 1 hod chůze do kopce. Navíc většinou na MAriině vyhlídce spávají touto dobou fotografové a vleze se tam max 6 lidí, tak bychom šli o kousek dál na Vileminínu skálu, odtud skoro stejný pohled na mlhy v Jetřichovickým údolí. Rozhodneme se podle počasí. Přes den bychom zajeli na Suchou Kamenici potok s krásnými červenými kameny a na Dolský mlýn. Večer bychom zajeli na Německou starnu ČSS na stolovou horu Zirkelstein.

Neděle 1.11.2015

Ráno máme možnost Křížový vrch, Bastei, Mariina vyhlídka nebo Vilhemiína skála. Rozhodneme se podle počasí a kde jsme nebyli. Zbytek se nebudu opakovat viz sobota. Potom zajedeme na penzion, abychom ho vyklidili. Po vyklizení zajedeme na Belvedér, je to místo s krásným výhledem do Labského kaňonu. Je zde taky restaurace a měla by být otevřená, takže se najíme a potom už pojedeme směr Brno. Cestou bychom se zastavili na Pánské skále. Nádherný místo k rozloučení s ČSS. Potom už směr domov, kde se cestou zastavíme někde na kafe. Zase asi stejná cesta jako tam Mladá Boleslav, Kolín, Havlíčkův Brod, Brno. Příjezd kolem 19:00 hod do Brna.

Pro řidiče je potřeba počítat, že na Bastei se platí parkovné myslím si, že cca 4,- Eura za auto, takže si vyzvít s sebou nějaká Eura. Potom se podělíte s otatní osádkou auta o příspěvek na parkovné. I ostatní si raději vemte s sebou nějaký Euro, kdyby jste si chtěli dát na německé straně ČSS kafe.

Samozřejmě je počítáno, že se osádka auta rozdělí s řidičem o náklady na palivo.

Zatím to je vše.

Budu průběžně informovat.

Hlavně se urychleně hlaste, ať můžu zamluvit ubytování.