Výjezd jaro 2012-Orlické hory

Ve dnech 11.5.-13.5.2012 jsme byli na jarním výjezdu v Orlických horách. celý článek

Počasí nám moc nepřálo, ale nakonec se pár hezkých fotografií podařilo.
Začali jsme se sjíždět v pátek a začali plánovat výpravy do okolí na druhý den.
Ráno po probuzení bylo, ale vše jinak, tmavá obloha, z které visely proudy vody. Takže počasí nám nedovolilo uskutečnit plánované výšlapy, proto jsme na rychlo změnili plány a dopoledne jsme si promítali naše fotky a povídali si o nich. Diskuze probíhala příjemně, nakonec se nás i nebe po obědě zželelo a přestalo skrápět zem. Vyrazili jsme tedy do přírody a část výpravy dobyla i nejvyšší vrchol Orlických hor - Velkou Deštnou. Zde stojí za povšimnutí, že to tito pionýři to dokázali bez jištění a kyslíkových přístrojů.
Však také po návratu padli vysíleni k prostřeným stolům a dlouho doplňovali ztracené tekutiny. Večer jsme měli pozvaného místního fotografa, takže jsme prožili krásný večer spojený s promítáním fotografií zvířat a rostlin a povídaní o fotografiích.
A najednou bylo ráno. Někteří vyrazili na blízký kopec fotit východ slunka, který se konal za mrazivého a jasného rána. Takže z fotek moc nebylo, ale bylo pěkně. Ráno jsme dobře posnídali a potom jsme se postupně rozjížděli domů. Cestou domů jsme se ještě zastavili a navštívili hrad Potštejn.