Klub moravských fotografů - tisk stránky: https://www.kmf.cz/akce/vyjezdy/vyjezd-podzim-2013-resovske-vodopady

Výjezd podzim 2013-Rešovské vodopády

autor: Alexandr Kolovratníkvytisknout

Kam : Rešovské vodopády
Kdy : 30.11.2013
Ubytování : Není. Je to 1 denní výjezd
 celý článek

Tak jsme se vrátili z výjezdu na Rešáky. Jako vždy, to byla ve finále vydařená akce. Bohužel nás bylo trochu méně, protože Jirku Slámu zklátila nějaká viróza, takže nemohl jet a tím pádem, nemohl jet ani Boris, protože neměl s kým jet.
Hned večer před odjezdem bylo jasné podle METEO RADARU, že asi moc podzimní atmosféra tam nebude, i když podle čtvrtečního telefonátu s hopsodou, tam mělo být ideální posdzimní počasí ani bláto ani sníh.
Cestou to bylo pořád perfektní, ale když jsme začali stoupat za Uničovem, bylo jasné, že napadlo sněhu trochu víc. Mezi mraky prosvítalo slunko a táhly se cáry mlhy, tak jsme si říkali, úžasná atmosféra na ranní focení, bohužel kolem Rešova to není moc na krajinářskou fotografii, tak jsme pokračovali na parkoviště do Rešova.
Po zaparkování jsme se vydali k vodpopádům, cestu jsme prošlapávali, protože jsme byli první, kdo prašlapávali panenský sníh. No mně bylo jasný, že asi s focení nic nebude, protože to co je tam pěkné, tak zaházel sníh a navíc jsem měl obavu, že to bude klouzat. Jak jsme dorazili pod vodopády, tak se moje obavy potvrdily. Proto jsme začali zkoušet fotit nějaký detail poblíž velkého vodopádu. Potom jsme pomalu postupovali k nejznámějšímu vodopádu nad velký vodpád. Zkoušeli jsme jít ještě kousek nad něj, ale po chvíli jsme zjistili, že dál by to šlo špatně a bylo by to hodně nebezpečné. Zvláště, když bychom se museli vracet stejnou cestou. Cestou jsme potkali jednoho kolegu s manželkou, tak jsme chvilku pokecali a vydali se zpět. Všichni, kdo zde byli poprvé, tak se jim to líbilo což chápu a jsem rád byl rád, protože Rešáky jsou úžasné místo.
Po chvilí, kdy jsme se na začátku Rešáků kochali jejich krásou, jsme se vydali zpět. Museli jsme se vyškrábat na parkoviště v Rešově. Po 1/2 hodině jsme dorazili k autu, někteří se převlékli a hned jsme se vydali na zlatý hřeb, když nevyšel potok, a to do hospody na oběd! Ten nezklamal, tak jsme si dali perfektní obídek, každý si dal potom různý zákusek a v hospodě jsme se domluvili, že zajedeme ještě na hrad Sovinec.
Po obědě jsme sedli do auta a vydali se směrem na Sovinec, po 1/2 hodině jízdy jsme tam dorazili. No byl to smutný pohled, opravená hospoda na prodej a hrad zavřený a vesnice bez lidí. Jediný spokojený byl Drahoš, ten si cvakl 2 kousky na smeťáku a v čekárně a asi jediný měl splněno. Po asi 1 hod. jsme sedli do auta a vydali se směr Brrno, kam jsme dojeli kolem 17:00 hod. Potom jsme se postupně rozešli. Všichni tvrdili, že byli spokojeni, což jsem byl rád a domluvili jsme se, že něco zopakujeme v lednu.
Torza fotek co jsme nafotili jsou v galeriích účastníků výjezdu pod článkem. Podívat se můžete sem.
Všem , kteří se zúčastnili děkuji za příjemnou společnost a těším se na další akci!!!


Vzhledem k tomu, že jsme letos moc nepofotili, tak jsem se rozhodl, že vypíšu 1 denní výjezd na focení vody.

Pojedeme na Rešovské vodopády pofotit podzimní vodu.

Termín : 30.11.2013

Parkovat budeme v osadě Rešov.

Organizuje : Saša KOLOVRATNÍK

Kontaktovat mně můžete na mailu : sasa@kolovratnik.eu.

Příhlášení :

 • Saša KOLOVRATNÍK - auto
 • Jindřiška KOCMANOVÁ
 • Drahoš ILČÁK
 • Jirka VAŠÍČEK
 • Boris FILEMON
 • Jirka SLÁMA
 • Šárka SLÁMOVÁ
 • Anička SLÁMOVÁ

Jaký je plán :

Sejdeme se dne 30.11.2013 v 8:00 hod u Bílého domu. Odtud společně vyrazíme přes Olomouc do osady Rešov. Cesta trvá cca 2 hod., takže bychom mohli být kolem 10:00 hod. na místě. Po zaparkování se vydáme k Rešovským vodopádům, tam to půjde dobře. protože to je z kopce, ale zpátky bude zábava, krpál je to pořádnej, ale ty vodopády stojí za tu námahu. Jak dorazíme k vodopádům, tak si je projdeme, abychom zjistili, kde je to zajímavý a zároveň, abychom si je prohlédli, protože jsou krásné. Potom budeme individuelně fotit, tak abychom se mohli vydat mezi 12:00-13:00 hod. vydat zpět na parkoviště. Pro ty, kteří nemají zkušenosti s focením vody, zkusím v rychlosti vysvětlit pár zásad. Pokud bude otevřená hospoda, tak poobědváme. Po obědě zajedeme k hradu Sovinec, který je moc krásný (kdo ho nezná). Pokud bude počasí, můžeme počkat do západu slunka. Ještě prověřím, jak to tam teď večer svítí. Vzhledem, k tomu, že kolem 17:00 slunko zapadá, tak se v tuto dobu vydáme zpět k domovu, abychom byli v Brně kolem 19:00 hod.

Výbava :

 • Foťák a sklíčka to beru jako samozřejmost!!!!
 • Filtry-nějaký šedý ND filtr nebo nejlépe polarizační filtr, protože ten je na vodu ideální, prodlužuje čas a eliminuje odlesky.
 • Stativ je nutností, nezapomenout!!!

Prosím pošlete mně přihlášku do 15.11.2013 na mail sasa@kolovratnik.eu. Prosím Ti, kteři mohou vzít auto, tak mne to napište, z důvodu oranizace dopravy, abychom se tam nějak odvezli. Také mně napište mail na kterém mohu s Váma komunikovat ohledně tohoto výjezdu.

Dne 28.11.2013 potvrdím na tento mail, zda jedeme nebo ne, podle aktuální předpovědi počasí. Pokud by mělo lejt, tak to nemá smysl.

Dole v galerii je pár ukázek, jak to tam vypadá!!!

Tak piště, těším se, že zase spolu něco prožijeme!!!!

© 2022 Procad s.r.o. | Klub moravských fotografů | tel: +420737259212 | kolovratnik@kmf.cz | hlavní stránka | mapa webu