MSMO 2009-2010
Aktuality
Naše akce
Výstavy členů
Seznam členů
Naše pravidla
Mapa webu
Kontakt
Tapety na plochu
Úvodní stránka

webmaster:

spacek@kmf.cz


 


Bohumil Kocina - ŽENA

Vernisáž ve čtvrtek 19.2.2004
v 16 hodin
Dům umění JMM
Masarykovo nám. 11
Znojmo

úvodní slovo : Petr Budínský

výstava je otevřena do 27.3.2004
úterý-sobota 9-17 hod


Bohumil Kocina
patří k fotografům dříve narozeným, kteří prošli obdobím velkého rozkvětu fotografie, kterážto skutečnost se spolu s jeho nadáním a mimořádnou tvůrčí aktivitou podílela na jeho tvůrčím růstu.
V současné době patří k naší absolutní špičce v oboru výtvarné fotografie. přestože se nevyhýbá žádné fotografické disciplíně, v jeho tvorbě jako nejrozšířenější je bezesporu tematika zabývající se ženou ve všech jejích podobách, což je jasně patrné z této jeho velmi obsáhlé kolekce. Velmi silný Kocinův vnitřní emotivní vztah k tomuto tématu způsobuje, že výsledkem jeho umělecké tvorby jsou díla té nejvyšší výtvarné hodnoty. Dokladem toho je dlouhá řada významných úspěchů doma i v zahraničí.
Ke Kocinovým kladům patří také srozumitelnost jeho obrazového vyjádření. Svojí výpovědi dovede dát jasnou a zřetelnou podobu, přijatelnou jak divákovi nemajícímu zvláštní výtvarné vzdělání, tak i renomovanému profesionálovi v oboru výtvarného umění.
Tato skutečnost platí u všech jeho způsobů tvorby, od realistického portrétu až po značně stylizovaný ženský akt. Z jeho obrazů dýchne na diváka zvláštní, někdy až mystický závan směsi krásy, oduševnělosti, lásky, něhy, mateřství a všeho nádherného, co lze spojit s bytostí, která je nazývána slůvkem žena.
To vše svědčí o jeho mimořádném vztahu k ženám a konečně k lidem vůbec.

Petr Budinský

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout zde
 

NAVRCHOLU.cz